منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تاثیرات و خواص درمانی ژل رویال

کاربرد ويتامين هاي موجود در ترکيب ژل رويال:

(vitamin B1) (ويتامين B1): عملکرد قلب و ماهيچه هاي درگير در سيستم عصبي و مغز را بهبود مي بخشد.

(Riboflavin (vitaminB2)ريبوفلاوين: بازيابي عضله قلب، پوست، ناخن و مو را نگه مي دارد، و فاکتور رشد در بازسازي بافت است.

(Pyridoxine(vitaminB6)پيريدوکسین: انـرژي و غذاي لازم عضلات را فراهم مي کند و خستگي را کاهش مي دهد.

( Pantothenic acid vitaminB5): اسيـد پانتوتنيک در شکل گيري هورمون ها و آنتي بادي ها نقش دارد. سيستم ايمنـي بدن را فعال نـگه مي دارد و باعث افزايش مقاومت در برابر استرس مي باشد

(vitaminB8) : بيوتين پوست و مو را بهبـود مي بخشد.

(Folic acid (vitaminB9) اسيد فوليک : در شکل گيري و بلوغ سلول هاي قرمز خون ضروري است.

(vitamin E): خاصيت آنتي‌اکسيداني ويتامين E روند پيري پوست را کند کرده وخاصيت ضد التهابي دارد.

(vitamin E): ويتامين E با مقاوم کردن قشر نازک هيدروليپيدي پوست را مقاوم کرده و رطوبت آن را حفظ مي‌کند.

 


 

تجزيه شيميايي ژل رویال حضور مواد زير را در آن اثبات نموده است:

آب
کلاژن
کربوهيدرات
پروتئين ، قسمت عمده آن آلبومين و گلبولين است
اسيدهاي آمينه ضروري که ۸ نوع آن در اين ژل موجود است
از جمله اسيدهاي چرب غير اشباع موجود در آن مي توان به ۱۰ هيدروکسي ۲ دکونئيک اسيد (HAP10) اشاره نمود ، که تنها در طبيعت ژل رويال ديده شده و خواص اعجاب انگيزي را در بر دارد
استيل کولين و مواد معدني همچون کلسيم ، آهن ، سلسيوم، فسفر و روی
ويتامين هاي گروه B1,B2,B5,B6,B8,B9.B12,(H),A,C,E

 


تاثیر ژل رویال بر کنترل دیابت

دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین – عامل تنظیم‌کننده قند خون – یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود یا بافت‌های بدن به آن به درستی پاسخ نمی‌دهند. در نتیجه سوخت وساز قند در بدن مختل می‌شود و قند خون از حد طبیعی خود بالاتر می‌رود. هورمون انسولین که از سلول‌های جزایر لانگرهانس در غده لوزالمعده به درون خون ترشح می‌شود، کارکردهای مختلفی در بدن دارد، و از جمله ورود قند را از خون به درون سلول‌ها تسهیل می‌کند تا سلول‌ها بتوانند برای تامین انرژی خود از آن استفاده کنند. در صورت کمبود یا عدم تاثیر انسولین قند نمی‌تواند وارد سلول‌ها شود، در نتیجه قند خون بالا می‌رود. دیابت را بر حسب علت ایجاد بیماری به دو گروه تقسیم می‌کنند: دیابت نوع ۱ یا دیابت نوجوانان، که نوعی بیماری خودایمنی است و در نتیجه تخریب نابجای سلول‌های مولد انسولین بوسیله دستگاه ایمنی بدن رخ می‌دهد. علت این بیماری که معمولا افراد را در سنین نوجوانی درگیر می‌کند، دقیقا مشخص نیست و علاجی هم برای آن وجود ندارد. این بیماران مجبورند از همان ابتدا با تزریق انسولین خارجی کمبود این هورمون را در بدن رفع کنند و قند خود را در حالت عادی نگه دارند. دیابت نوع ۲ یا دیابت بزرگسالان معمولا در میانسالی بروز می‌کند و زمینه ارثی در ایجاد آن دخیل است. این نوع دیابت به علت مقاومت پیدا کردن سلول‌های بدن به انسولین رخ می‌دهد. لوزالمعده مبتلایان به این نوع دیابت انسولین تولید می‌کند، اما این مقدار آنقدر کافی نیست که سطح قند خون یا گلوکز را در حد عادی حفظ کند. یک عامل مهم در ایجاد مقاومت به انسولین و بالارفتن قند خون در این بیماران چاقی آنهاست.

ژل رویال روی متابولیسم گلوکز تاثیر می گذارد و باعث تحریک ترشح انسولین و کاهش قابل توجه قند خون و افزایش تحمل به میزان بالای گلوکز می شود. بنابراین می¬تواند در کنترل دیابت موثر واقع شود.
دانشمندان در مطالعه ای روی ۵۰ زن مبتلا به دیابت نوع ۲ که روزانه یک گرم ژل رویال مصرف می¬نمودند دریافتند ژل رویال باعث کاهش قابل توجه قند خون و افزایش ترشح انسولین می¬گردد. ژل رویال خالص بر پانکراس که مسئول توليد انسولين در جزاير لانگرهانس بدن است تاثير شگرفي دارد. پس از مصرف ژل رویال پانکراس از محدوديت در ترشح انسولين مي¬کاهد و باعث توليد مداوم آن مي شود. همچنين باعث کاهش خستگي ذهني و جسمي مرتبط با ديابت ميگردد.
تحقیقات نشان داده اند ژل رویال سطح قند خون را از طریق ترکیبات شبه انسولینی خود مانند پپتیدها و ترکیباتی دیگر مانند کرومیوم، سولفور، ویتامین B3 و H کاهش می¬دهد. ژل رویال همچنین می¬تواند به کمک پپتیدهای شبه انسولینی موجود، سطح قند خون بهینه را از طریق اکسیداسیون گلوکز به منظور دریافت انرژی در بدن، حفظ کند.
انسولین یافت شده در ژل رویال از لحاظ ماهیت بسیار شبیه انسولین تولید شده در پستانداران است. در بیماری دیابتی مقاومت به انسولین، محققان دریافتند ژل رویال ۳ ساعت پس از تزریق کاهش قابل ملاحظه ای بر سطح قند خون تا ۳۳ درصد را موجب شد. تعدادی از آزمایشات نقش ژل رویال را در کاهش ابتلا به بیماری دیابت تایید می¬کنند.
ژل رویال باعث تقویت عملکرد سیستم عصبی به خصوص سیستم عصبی سمپاتیک می شود که در دوران پیری بسیار ناکارآمد می شود. ژل رویال همچنین عملکرد غدد آدرنال را بهبود می بخشد. غدد ادرنال سطح قند خون را بهبود می بخشند و بیماریهای دوران کهنسالی اغلب با اختلال در متابولیسم قند خون همراه هستند
شواهد دال بر اثرات مثبت ژل رویال بر دیابت و سطح قند خون بسیار چشمگیر است. نتایج حاصل از یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که مصرف ۱۰۰۰ میلیگرم از این ماده سه بار در روز منجر به کاهش قابل توجهی در میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود همچنین باعث کاهش سطح کلسترول و شاخص های خطرناک قلبی عروقی میگردد.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که ژل رویال مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد. این مشکل زمانی بروز میکند که سلولهای بدن بطور طبیعی به هورمون انسولین پاسخ نمیدهند.

بهبود زخم پای دیابتی

ژل رویال در بهبود زخم پای دیابتی بسیار موثر است. در مطالعه ای که روی ۸ نفر مبتلا به زخم پای دیابتی انجام شد و میانگین طول دوره بهبودی ۴۱ روز بود، زخمها از لحاظ طول ۴۰ درصد، عرض ۳۲ درصد و عمق ۲۸ درصد بهبود یافتند. بنابراین پانسمان با ژل رویال یک روش موثر برای بهبود زخم پای دیابتی ها می¬باشد.
در بیماری زخم پای دیابتی، ژل رویال عروق محلی اطراف زخم را تحت تاثیر قرار می¬دهد و باعث گشاد شدن عروق به منظور تسهیل خونرسانی به ناحیه زخم می¬شود. فعالیت ضد باکتریایی ژل رویال برای بهبودی زخمها بسیار مفید است. اسید چرب غیر اشباع ۱۰HDA موجود در ژل رویال یک آنتی بیوتیک قوی است که به همراه فعالیت شبه انسولینی ژل رویال در بهبود و التیام زخم بسیار موثر است.
ژل رویال همچنین باعث بازسازی و رشد سلولی، جلوگیری از پیشرفت زخم، رفع ضایعات پوستی به کمک افزایش تولید کلاژن در پوست و در نتیجه بسته شدن زخم می¬شود. از دیگر ویژگی¬های ژل رویال فعالیت ضد التهابی و شبه انسولینی می¬باشد که به بهبودی زخم و کنترل دیابت کمک می کند.

 


 

ژل رویال و بهبودی بيماری MS

مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری دژنراتیو مزمن است که در اثر تخریب تدریجی غلاف میلین که وظیفه حفاظت از رشته های عصبی را در سراسر مغز و نخاع بر عهده دارد، رخ می دهد. در اثر این بیماری انتقال سیگنال های الکتریکی به سلول های عصبی تحت تاثیر قرار گرفته و در نتیجه باعث ضعف عضلانی و از دست دادن هماهنگی در بدن می شود. این بیماری تنها در انسان پیدا شده است که به نظر می رسد زنان را بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار دهد و معمولا بین سنین ۴۵-۱۵ سالگی ایجاد می شود.

بیماری MS یا multiple sclerosis یکی از شایعترین اختلالات سیستم عصبی است. چگونگی پیشرفت بیماری در مبتلایان غیر قابل پیش بینی است. عواملی که در بروز یا تشدید بیماری موثرند به این صورت گزارش شده است: مسمومیت با فلزات سنگین، رژیم های غذایی پرچرب، سطح پایین اسیدهای چرب ضروری، استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک، آلرژی غذایی، عفونتهای دوران کودکی، قرار گرفتن در معرض مونوکسید کربن و سایر سموم زیست محیطی، قرصهای ضد بارداری، استعداد ژنتیکی و آب و هوا و موقعیت جغرافیایی.
درمان مرسوم در بیماری MS شامل داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی، تعدیل کننده سیستم ایمنی و داروهای ضد التهابی مانند استروئید. همچنین داروهای ضد اسپاسم و آنتی کولینوژیک (برای رهایی از درد عضلانی و گرفتگی عضلات)، شل کننده عضلات، ضد افسردگی و مسکن می باشد. قطعا مصرف چنین داروهایی همراه با متوتروکسات و سیکلوفسفامید که باعث سرکوب سیستم ایمنی می شوند عوارض جانبی شدیدی به همراه دارند.

ژل رویال به کمک خواص زیر به پیشگیری و بهبود بیماری MS کمک می کند:

۱- تمایز سلولهای عصبی

بر اساس مطالعات انجام شده در آزمایشگاهی در دانشگاه Gifu ژاپن، ژل رویال به وسیله تمایز سلولهای عصبی جدید از سلولهای بنیادی می تواند به بازسازی غلاف میلین کمک کند. اخیرا دانشمندان پی بردند که ژل رویال تمایز انواع سلولهای مغزی را از سلولهای عصبی بنیادی افزایش می دهد. این در حالی است که اسید چرب غیر اشباع ۱۰HDA که ژل رویال غنی ترین منبع آن می¬باشد، موجب افزایش تولید نورونها و کاهش آستروسیتها در سلول های بنیادی عصبی می¬گردد. ژل رویال همچنین نقش تغذیه کننده سلولهای عصبی و محافظت نورونی در هیپوکامپ مغز را دارد. بنابراین به بهبود و جلوگیری از بیماریهای مرتبط با اعصاب همچون آلزایمر، پارکینسون و ام اس کمک شایانی میکند.

۲- تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از عوامل بروز بیماری MS نقص در سیستم ایمنی به منظور مقابله با ویروسهای عامل این بیماری، همچنین خود ایمنی می باشد که سیستم ایمنی سلولهای خودی را بیگانه تشخیص داده و به تخریب غلاف میلین می پردازد. در بیماری MS تعدیل فعالیت سیستم ایمنی به جلوگیری از تخریب غلاف میلین در سیستم عصبی کمک می کند. در این بیماری یا اختلال عصبی غلاف میلین اطراف بافت عصبی تخریب می شود. نواحی از بدن که بیشتر درگیر این بیماری می شوند شامل نواحی در نزدیکی سیستم بطنی مغز، اعصاب بینایی و ماده سفید کنترل کننده هماهنگی عضلات در مخچه می باشد. ویروس ۶ هرپس انسانی ممکن است در توسعه این بیماری نقش داشته باشد. برخی اعتقاد دارند عامل بروز MS ویروس Sendai می باشد. سیستم ایمنی بدن به کمک اینترفرون و پروستاگلاندین A-1 به همراه سایر پروستاگلاندین ها مانع تکثیر ویروس در بدن می شوند. به نظر می رسد در بیماران مبتلا به MS نقصی در سیستم ایمنی وجود داشته باشد که باعث می شود بدن قادر به مهار ویروس نباشد.
ژل رویال به بدن برای تقویت سیستم ایمنی کمک می¬کند. همچنین موجب افزایش مبارزه بدن با باکتریها و تسریع بهبودی زخمها می¬شود که دلیل آن حضور ترکیب منحصر به فردی بنام royalisin در ژل رویال است. ژل رویال سرشار از اسیدهای چرب می باشد. مهمترین نوع اسیدهای چرب موجود در ژل رویال هیدروکسی اسیدها هستند که برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار ضروری هستند.
ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید منحصر به فردی که ۱۰HDA نامیده می¬شود بسیار غنی است. ۱۰HDA جزء فعال ژل رویال را تشکیل می¬دهد. این ترکیب به ارتقاء سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می-کند.
ژل رویال همچنین سرشار از گلوبولین می¬باشد. وجود گلوبولین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. به غیر از ژل رویال منبع غذایی دیگری که به اندازه ژل رویال سرشار از گلوبولین باشد وجود ندارد. بنابراین ژل رویال به عنوان ترکیبی طبیعی سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. ویتامینهای C و B5 همراه با روی و اسیدهای چرب ضروری به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.

 

۳- ویتامینهای گروه B

ژل رویال غنی از ویتامینهای گروه B می باشد. ويتامين هاي B کمپلکس به تنهايـي يکـي از مهـم ترين گروه هاي مـواد مغـذي در سلامت اعصاب هستند. همچنین منبعی غنی تر از ژل رویال برای ویتامین B5 یا پنتوتنیک اسید وجود ندارد. این ویتامین برای تحریک تولید ایمنوگلوبولین و ارتقاء سیستم ایمنی بدن ضروری است. همچنین ژل رویال از لحاظ ویتامین B6 و B12 که در روند بهبودی بیماران مبتلا به ام اس موثر است، غنی می باشد. به نظر می رسد کمبود ویتامین B12 با میزان ابتلا به MS مرتبط باشد. طی تحقیقی که در مجله انجمن پزشکی امریکا (۲۳ اکتبر ۱۹۹۱) منتشر شد در ۱۰ مورد مطالعه ابتلا به ام اس کمبود ویتامین B12 مشاهده شد. تنها دو نفر از آنها به کم خونی مبتلا بودند اما کمبود B12 در سایر بیماران غیر قابل توضیح بود. اين ويتامين وظيفه اش نگهـداري و محافظت از غلاف ميلين است. غلاف ميلين در برگيرنده سلولهـاي عصبـي است. بديهـي است کــه کمبود ويتامين B12 باعث تخريب ايـن غلاف مي شـود. اگر کمبود جدي باشد تخريب مغز روي مي دهد و بــه دنبال آن علائـم بيماري ام.اس مشاهـده خواهـد شـد. آزمايشات نشان داده است کـه اگرچـه ميـزان ويتاميـن B12 در خـون بيمـاران ام. اس ممکن است طبيعي باشد ولي در مايـع مغزي و نخاعـي آنها کم است.

 

۴- استیل کولین

ژل رویال غنی ترین منبع استیل کولین می¬باشد که یک انتقال دهنده پیام عصبی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی می باشد. در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجو دارد. این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می¬باشد و به بهبود حافظه کمک می کند.

۵- فعالیت ضد التهابی

ژل رویال به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی سرشار از فلاوونوئیدها می¬باشد که با واکنشهای التهابی در بدن مقابله می کند و از بروز بسیاری از بیماریهای با ریشه التهابی جلوگیری می¬کند. ژل رویال دارای خاصیت ضد درد و ضد التهابی می باشد. مکانیسم ضد درد ژل رویال از طریق مهار تولید سیتوکین های التهابی در بدن همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی برای مقابله با رادیکالهای آزاد است که به بافت، چربیها و غشاء سلول آسیب می رسانند.

۶- ویتامین D

ویتامین D در روند بهبودی بیماری MS مفید است. میزان بروز MS در بین مردم مناطقی که در ارتفاعات بالاتر زندگی می کنند کمتر است زیرا شدت نور ماوراء بنفش که موجب افزایش سنتز ویتامین D3 می شود، در ارتفاعات بیشتر می باشد. ویتامین D3 در جلوگیری و بهبود این بیماری تاثیرگذار است. طی آزمایشی محققان به این نتیجه رسیدند که ویتامین D3 در فرم هورمونی بطور کامل از بیماری خود ایمنی آنسفالومیلیت در موش که بسیار شبیه MS در انسان است، جلوگیری کرد. ژل رویال سرشار از آلبومین می باشد. این ترکیب به کلسیم موجود در بدن باند می شود و آنرا به بافت استخوان منتقل می کند و بدین طریق جذب کلسیم را در روده افزایش می دهد و به تامین کلسیم مورد نیاز بیماران مبتلا به MS کمک می کند.
لینولئیک اسید یک اسید چرب غیر اشباع است که به بهبود بیماری MS کمک می کند. فاکتور مهم دیگر اینوزیتول می باشد که در توسعه میلین در اوایل کودکی تاثیر گذار است. کنترل وزن در این بیماران به دلیل ضعف عضلانی بسیار مهم است.
رژیم غذایی غنی از Ca، Mg و دیگر مواد معدنی به منظور اصلاح نواقص غشاء سلول لازم است.

 

توصیه هایی به بیماران:

در ۳۰ درصد از بیماران بعد از یک دوره دو ساله درمانهای طبیعی ممکن است در روند بیماری ثبات ایجاد شود و از پیشرفت بیماری جلوگیری شود. به این بیماران توصیه می شود رژیم گیاهخواری را امتحان کنند (گیاهانی با میزان استرول بالا مانند ریشه شیرین بیان، برگ تمشک قرمز، جینسینگ و …).
محصولات گوشتی، لبنی و گوشت گاو بهتر است از رژیم غذایی این بیماران حذف شوند. شواهدی وجود دارد دال بر اینکه میزان ابتلا به ام اس در مناطقی که مصرف گوشت گاو در آنها بالاست؛ بیشتر است. میزان ابتلا به ام اس در اسکیموها بسیار کمتر از بقیه مردم است. شاید یکی از دلایل آن دسترسی نداشتن به گوشت گاو و فرآورده های لبنی باشد.
مطلوبترین رژیم غذایی، رژیمی کاملا گیاهی و کم پروتئین بدون شیر، گوشت، تخم مرغ و پنیر می باشد.
رژیم غذایی کم چربی آزمایش شده توسط دکتر روی سوانک از دانشکده پزشکی دانشگاه اورگان، بهبودی قابل توجهی را در بیماران نشان داد. این بهبودی شامل کاهش میزان حملات سالانه از میانگین ۱/۱ به ۰/۱ و کاهش سرعت پیشرفت بیماری بود.
این بیماران باید بسیار مراقب استفاده از غذاهای تاریخ گذشته یا فاسد باشند زیرا اسیدهای چرب تغییر یافته موجود در این غذاها اثرات بسیار مخربی بر روی غلاف میلین دارند.
اغلب عفونتهای ویروسی، جراحی، حاملگی و هیجانهای عاطفی در افزایش فیبرین خون و کاهش کیفیت جریان خون و در نتیجه شروع و عود بیماری MS موثرند. بنابراین ورزش و مصرف خوراکیهایی که مانع لخته شدن خون می گردند و در کاهش غلظت خون موثرند توصیه می شود.
ویتامینها، ترکیبات و مواد معدنی مورد نیاز بیماران مبتلا به MS که باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود:
امگا ۳
امگا ۶
ویتامین B12
ویتامین B6
گاما لینولئیک اسید (GLA)
کلسیم
پتاسیم (مورد نیاز برای عملکرد طبیعی ماهیچه ها)
ویتامین C
بتاکاروتن
ویتامین D
ویتامین E
ویتامین K
لسیتین (منبع استیل کولین)
منگنز
فسفر
سلنیوم
استیل کولین (مورد نیاز برای انتقال پیامهای عصبی)
بیوتین

 


 

نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

غنی ترین منبع استیل کولین ژل رویال می باشد. این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می باشد و به بهبود حافظه کمک می کند.
یکی از مواد کلیدی تشکیل دهنده ژل رویال که ممکن است نتایج قابل ملاحظه ای برای بهبود حافظه و نیروی ذهنی داشته باشد، استیل کولین است. استیل کولین اولین انتقال دهنده عصبی است که تاکنون کشف شده است. به این دلیل است که این ماده در مغز، نخاع و سراسر سیستم عصبی یافت می شود. استیل کولین برای تقویت حافظه و انتقال پیام های عصبی از یک سلول به سلول دیگر مورد نیاز است. جالب توجه است، ژل رویال تنها و غنی ترین منبع طبیعی از استیل کولین خالص است.
این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می باشد و به بهبود حافظه کمک می¬کند. همچنین باعث تحریک رشد سلولهای عصبی بنیادی و حفاظت نورون مغز می¬شود. کمبود استیل کولین می¬تواند موجب زوال عقل، اختلالات گفتاری، عدم تمرکز و اختلالات حرکتی شود. در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیامهای عصبی در انسان است. این ماده در جلوگیری و بهبود آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است.
اگرچه طب مرسوم اعلام می کند که هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما ژل رویال ممکن است مزایای قابل توجهی را ارائه دهد.
آلزایمر یک بیماری عصبی پیشرونده است که تصور می شود برگشت ناپذیر باشد. معمولا افراد پس از سن ۶۵ سالگی به آن مبتلا می¬شوند و چهارمین علت مرگ در بزرگسالان می¬باشد. از لحاظ پاتولوژی دلیل بروز آلزایمر حضور پلاکهای خارج سلولی شامل دسته ای از سلولهای عصبی مرده و در حال مرگ می¬باشد. وجود این پلاکها و درگیر شدن فیبرها در بافت مغز خطوط ارتباطی را مختل می¬کند و باعث مهار تولید استیل کولین می¬شوند. این امر منجر به از دست دادن حافظه، اختلالات گفتاری و ایجاد اضطراب و تحریک پذیری می¬شود. در بیشتر درمانهای سنتی و معمول مخصوصا در طب غربی به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. داروهایی که جهت این بیماران تجویز می-شود، بوسیله مهار آنزیمهایی که منجر به شکست یا تخریب استیل کولین می¬شوند، بطور مصنوعی اقدام به بالا بردن سطح استیل کولین در بدن این بیماران می¬کنند. ژل رویال ترکیبی است که می¬تواند بطور طبیعی سطح استیل کولین را در بافت عصبی افزایش دهد بدون اینکه عوارض جانبی داروهای شیمیایی همچون سمیت کبدی و حالت تهوع را به همراه داشته باشد.
ژل رویال سرشار از فسفولیپیدهاست که برای عملکرد مغز ضروری اند. دانشمندان دریافتند ژل رویال برای بیماریهای آلزایمر و پارکینسون بسیار مفید است.
میزان فراوانی RNA و DNA در ژل رویال وجود دارد که برای عملکرد مغز ضروری¬اند. RNA و DNA مواد ژنتیکی را تشکیل می¬دهند. ژل رویال همچنین با افزایش خونرسانی به مغز به بهبود آلزایمر و پارکینسون کمک می¬کند.
تحقیقات نشان داده اند ژل رویال به بهبود حافظه، جلوگیری از پیری، افزایش انرژی، کاهش اضطراب و افسردگی کمک فراوانی می¬کند. برخی از ترکیبات موجود در ژل رویال دارای اثرات قابل ملاحظه ای بر روی سلول های عصبی است.
ژل رویال شامل مقادیر زیادی از استیل کولین می¬باشد که یک انتقال دهنده پیام عصبی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی می¬باشد. اخیرا دانشمندان پی بردند که ژل رویال تمایز انواع سلولهای مغزی را از سلولهای عصبی بنیادی افزایش می دهد. این در حالی است که اسید چرب غیر اشباع ۱۰HDA که ژل رویال غنی ترین منبع آن می¬باشد، موجب افزایش تولید نورونها و کاهش آستروسیتها در سلول های بنیادی عصبی می¬گردد. ژل رویال همچنین نقش تغذیه کننده سلولهای عصبی و محافظت نورونی در هیپوکامپ مغز دارد. بنابراین به بهبود و جلوگیری از بیماریهای مرتبط با اعصاب همچون آلزایمر، پارکینسون و ام اس کمک شایانی میکند.
این ماده حافظه کوتاه مدت را بهبود میبخشد و نقش مفیدی در عملکرد عصبی دارد. همچنین تاثیر مثبتی بر یادگیریهای ذهنی و فضایی دارد. آنتی اکسیدانهای موجود در ژل رویال نقش مهمی در جلوگیری و درمان بیماری های نورودجنریتیو نظیر آلزایمر دارد. علاوه بر این نقش مهمی در بهبود آسیبهای وارده به مغز و همچنین جلوگیری از تخریب سلولهای مغزی دارد.

 


 

تاثیر ژل رویال بر فشار خون و بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی عروقی در حال حاضر جزو سه علت اول مرگ و میر و ناتوانی انسان در سراسر دنیا بوده و در حال تبدیل شدن به اصلی ترین عامل مرگ و میر یا ناتوانی در اغلب کشورها می باشد. اگرچه خطرات ناشی از بیماریهای بیماریهای عفونی و مسری بدلیل ماهیت واگیری آنها سریع و قابل مشاهده فوری است امّا عوارض ناشی از بیماریهای مزمن مثل بیماریهای قلبی عروقی برای بیمار و جامعه، ماندگارتر ، ناتوان کننده تر و پرهزینه تر بودن، در همان حال قابل پیشگیری می باشند. امکان ایجاد بیماریهای قلبی عروقی بعد از سن ۴۰ سالگی در مردان ۵۰% و در زنان ۴۰% است. هرچند بعضی از عوامل ایجاد و پیدایش بیماریهای قلبی عروقی مثل جنس مرد، سن و نژاد و ژنتیک غیر قابل مداخله هستند ، امّا روشهایی برای کنترل سایر عوامل خطر قابل تغییر و در نتیجه پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی و یا حداقل به تأخیر انداختن بروز آنها وجود دارد.

بيماري هاي گردش خون يکي از شايع ترين بيماري در زمان ما هستند، و حتي اغلب باعث مرگ زودرس و يا ناتواني مي گردند. علل این بیماریها شامل اختلالات سيستم عصبي مرکزي و محيطي غدد درون ريز (تيروئيد، آدرنال، هيپوفيز) و اختلالات متابوليک و …. می باشد.

مصرف ژل رویال ميتواند در درمان اختلالات قلبي و عروقي بسيار موثر واقع گردد. ژل رویال از طريق تحريک آنتي باديها و سلول هاي سفيد خون ميتواند از تصلب شرايين و لخته شدن خون در شاهرگ جلوگيري و خطر ابتلا به حمله قلبي را کاهش دهد. درکالج پزشکي نيويورک – دانشکده Endocrinologyst دکتر جيمز ويتک ثابت کرده است که مصرف ژل رویال براي ۳۰-۶۰ روز به طور قابل توجهي سطح کلسترول و تري گليسريد را در خون پايين آورده و جهت جلوگيري از رسوب در عروق خوني تجويز مي شود.
تحقیقات نشان داده است که برخی پروتئینهای موجود در ژل رویال اثر مستقیم بر سطح فشار خون در انسان دارد. هیدرولیز این پروتئینها تاثیر طولانی مدت بر فشار خون دارد. زمانیکه این پروتئین با پتاسیم موجود در ژل رویال ترکیب می¬شود به عنوان یک گشاد کننده طبیعی عروق عمل می¬کند که فشار وارده بر عروق خونی و قلب را کاهش می¬دهد. بنابراین از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری می¬کند.
ژل رویال همچنین با افزایش ترشح آدرنالین و غدد فوق کلیوی، همچنین بهبود عملکرد سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک موجب تنظیم فشارخون می¬گردد. مطالعات دیگری نشان داده است که ترکیب مهم ۱۰HDA موجود در ژل رویال با فشار خون بالا مقابله می¬کند.
ژل رویال منبع بی نظیری از آلبومین است که برای عملکرد قلب ضروری است.
استفاده از ژل رويال اثرات مثبتي بر گردش خون در مغز دارد، که عمدتا باعث تسريع گردش خون در شريان ها (عروق) و بخش مويرگي ميگردد. در بيماران مبتلا به اختلالات قلبي و عروقي نيز اين افزايش گردش خون مي تواند در فشار خون بهبود قابل توجهي ايفا نمايد.
ژل رویال عملکرد غدد آدرنال را بهبود می¬بخشد. غدد آدرنال برای کنترل تپش قلب و عملکرد قلب ضرور¬ی اند. دلیل تپش قلب بالا اختلال و ضعف در ترشح آدرنالین است که از غدد آدرنال ترشح می¬شود. بنابراین اگر مشکل اختلال در ترشح غدد آدرنال و در نتیجه فشار خون بالا ایجاد شده باشد، ژل رویال از طریق تنظیم ترشح و عملکرد این غدد تپش قلب و فشار خون را به حالت طبیعی برمی¬گرداند.

 


 

تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

در مصر باستان از ژل رویال با عنوان جادوی جوانی یاد می کردند و این ژل را برای پادشاهان مصر و ملکه آنها تهیه می کردند. خاصیت جوان سازی ژل رویال برای اولین بار توسط مردم چین باستان کشف شد. در روم باستان از ژل رویال با عنوان شهد شیرین زندگی یاد می کردند.

تاثیر ترکیبات ژل رویال بر روی پوست:

ژل رویال سرشار از ویتامین های مختلف است و همین ویتامین ها برای اثبات تأثیر ژل رویال بر شادابی پوست کافی است. شما با مصرف ژل رویال نه تنها پوست خود را شاداب و جوان نگه می دارید بلکه خود را در مقابل سایر بیماریها نیز ایمن می سازید.

۱- حفظ رطوبت پوست

ژل رویال باعث افزایش رطوبت پوست و در نتیجه درمان پوست های خشک و آسیب دیده می¬شود. در مطالعه ای که در آن تاثیر کرم حاوی ترکیب ۱۰HDA روی پوست افراد مورد بررسی قرار گرفته بود مشاهده شد درصد رطوبت پوست به ترتیب ۲۸/۸ و ۶۰/۴ درصد پس از ۷ و ۲۱ روز استفاده افزایش یافت. بیش از نیمی از کل اسیدهای چرب موجود در ژل رویال و ۲ تا ۱۵ درصد کل وزن ژل رویال را ۱۰HDA تشکیل می¬دهد. بنابراین ژل رویال به عنوان یک مرطوب کننده پوست در صورت استفاده بصورت روزانه، ظهور خطوط و چین و چروک پوستی را به حداقل می رساند.

۲- جوانی و شادابی پوست

ثابت شده است که مواد مغذی فراوانی شامل ویتامین ها، فلاونوئیدها، اسیدهای نوکلئیک، دکانوئیک اسید، آنزیم ها، هورمون ها و مواد معدنی متعدد از جمله روی، که بسیار عالی برای بازسازی پوست می باشد، در ژل رویال وجود دارد. از دیگر ترکیبات مفید برای پوست و مو موجود در ژل رویال شامل ویتامین گروه B شامل B1، B2، B3، B5، B6، و استیل کولین است. همچنین لسیتین، تیامین و ویتامینهای گروه A ،C ،D، Eموجود در ژل برای حفظ شادابی و لطافت پوست ضروری هستند.

۳- تاخیر روند پیری پوست

با افزایش سن روند تجدید سلولی پوست کاهش می¬ یابد، ترمیم بافت و بازسازی سلولها با سرعت کمتری انجام می¬ گیرد، میزان رطوبت طبیعی در پوست کاهش می¬ یابد، پوست نازک شده و انعطاف پذیری خود را از دست می ¬دهد. پروتئین کلاژن منجر به کند شدن سرعت فرآیند پیری پوست می¬ گردد. همچنین اسیدهای چرب یافت شده در ژل رویال مخصوصا اسید چرب ۱۰ هیدروکسی دکونئیک اسید در تولید کلاژن در پوست مشارکت می¬ کنند. ژل رویال حاوی مواد معدنی همچون سیلیکون است که تولید کلاژن را تحریک می¬ کند.

۴- محافظت در مقابل نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند پیری را شتاب می¬بخشد. در مطالعه ای دانشمندان تاثیر ژل رویال را بر UVB بررسی کردند. UVB شامل اشعه های مضر نور خورشید است که روند آسیب پذیری و پیری پوست را شتاب می¬بخشد. محققان دریافتند سلولهای پوستی که با ژل رویال تیمار شده بودند به دلیل ترکیب مهم ۱۰HDA تولید پروکلاژن نوع ۱ در آنها افزایش یافته بود. بنابراین ژل رویال موجب افزایش سلامت، تولید سلولهای جدید پوستی و محافظت پوست می¬شود.

۵- تعادل هورمونی

عدم تعادل هورمونی اغلب مشکلات پوستی را به همراه دارد. ژل رویال منبعی طبیعی از هورمونهای استروئیدی می¬باشد. کمبود استروژن تغییرات قابل ملاحظه ای بر سلامت پوست دارد و اغلب موجب بروز آکنه و مشکلات پوستی می¬گردد. همچنین پانتوتنیک B5 موجود در ژل رویال در ایجاد تعادل هورمونی در بدن تاثیر گذار است.

۶- خاصیت آنتی اکسیدانی

طیف گسترده ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در ژل رویال به منظور مقابله با رادیکالهای آزاد که به طور معمول باعث پیری زودرس سلولها می شوند، کاربرد دارند. این ویژگی ژل رویال منجر به استفاده گسترده آن در محصولات ضد پیری پوست شده است.

۷- ضد افسردگی و استرس

یکی دیگر از دلایل تأثیرگذاری ژل رویال بر پوست به این دلیل است که ژل رویال باعث افزایش ترشح آدرنالین در خون می شود. همان‌طور که می دانید یکی از دلایل پیری پوست ، استرس و افسردگی است و ژل رویال یک آنتی استرس بسیار قوی است. ژل رویال با ترشح زیاد آدرنالین در خون باعث می شود تا شما کمتر احساس افسردگی کرده و استرس را از خود دور کنید و در نهایت پوستی شاداب تر داشته باشید. همچنین ترکیب بسیار منحصر به فرد موجود در ژل رویال به نام ۱۰HDA بدن را در برابر استرس، افسردگی و اضطراب محافظت می کند.

ژل رویال از سه طریق موجب کاهش آکنه و جوشهای سرسیاه پوستی و حفظ لطافت پوست می¬گردد:
خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی پوست بدلیل وجود پروتئین منحصر به فرد رویالیزین Royalisin
کاهش سطح کلسترول خون
ایجاد تعادل هورمونی در بدن

 


 

ژل رویال و تقویت سیستم ایمنی

بدن هر موجود زنده دارای یک سیستم ایمنی می باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از بدن در برابر ویروس ها و به نوعی مولکول های ناشناخته است ، این سیستم را می توان یکی از پیچیده ترین سیستم های دفاعی نام برد به خصوص این سیستم در بدن انسان به صورت خیلی پیچیده عمل می کند . داشتن یک سیستم ایمنی تنظیم شده بسیار مهم است. اگر سیستم ایمنی کم یا بیش از حد فعال دارید هر دو عوارض جانبی مهمی به همراه دارند. به عنوان مثال ضعف سیستم ایمنی شانس ابتلا به انواع بیماریها را افزایش میدهد. سیستم ایمنی بیش از حد فعال مشکلات مربوط به بیماری خود ایمنی را به همراه خواهد داشت. از جمله این بیماریها میتوان لوپوس یا آرتریت روماتوئید را نام برد.
تقویت سیستم ایمنی بدن و خاصیت میکروب کشی
ژل رویال به بدن برای تقویت سیستم ایمنی کمک می¬کند. همچنین موجب افزایش مبارزه بدن با باکتریها و تسریع بهبودی زخمها می¬شود که دلیل آن حضور ترکیب منحصر به فردی بنام royalisin در ژل رویال است. این پروتئین در سال ۲۰۱۰ توسط محققان ژاپنی کشف گردید. به دلیل وجود این ترکیب است که زنبور عسل توانایی مبارزه با آلرژی، بیماریها و از بین بردن باکتریها را در طبیعت داراست. این پروتئین قوی میکروب کش اثری قوی بر باکتریهای گرم مثبت دارد. ملکه به دلیل تغذیه مادام العمر با ژل رویال که شامل پروتئین royalisin و محتوای بالای پروتئینی است، دارای قویترین سیستم ایمنی و بالاترین طول عمر در میان تمامی زنبوران کندو می¬باشد.
تحقیقات نشان داده است خاصیت آنتی بیوتیکی یک چهارم ژل رویال برابر است با پنی سیلین، البته بدون هیچ عوارض جانبی
ژل رویال فعالیت سیستم ایمنی بدن را تنظیم میکند. این ترکیب تولید سلولهای T خون را افزایش میدهد. سلولهای T نوعی از گلبولهای سفید خون هستند که مسئول مبارزه با عوامل بیگانه، تنظیم سیستم ایمنی و کنترل تولید آنتی بادی به منظور مبارزه با عفونت می باشند.
ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید منحصر به فردی که ۱۰HDA نامیده می¬شود بسیار غنی است. ۱۰HDA جزء فعال ژل رویال را تشکیل می¬دهد. این ترکیب به ارتقاء سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می-کند. طی تحقیقی محققان آلمانی و فرانسوی نشان دادند که ۱۰HDA به نابودی ویروسها در بدن کمک می¬کند، به این صورت که ۱۰HDA به تولید گلبولهای سفید خون و همچنین تحریک آنها برای مبارزه با ویروسها کمک می¬کند. یکی از بهترین ترکیباتی که به افرادی که میزان گلبولهای سفید خون آنها پایین است می¬توان توصیه کرد، ژل رویال می¬باشد.
ژل رویال همچنین سرشار از گلوبولین می¬باشد. وجود گلوبولین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. به غیر از ژل رویال منبع غذایی دیگری که به اندازه ژل رویال سرشار از گلوبولین باشد وجود ندارد. بنابراین اگر کسی از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می¬برد رویال ژلی بتدریج سیستم ایمنی را بهبود می¬بخشد.

 


 

تاثیر ژل رویال بر باروری

ناباروري و نازايي از جمله مشکلاتي است که اين روزها گريبان بسياري از زوجهاي جوان را در سراسر جهان گرفته است. ناباروريهايي که ناشي از ابتلا به بيماري، زندگي در شرايط پراسترس و تنش، مصرف غذاها و داروهاي شيميايي و ناسالم و فعاليت در محيطهاي صنعتي و آلوده است.
بانوان محترم حتما بخوانند :
تحقیقات نشان داده است عمر طولانی، قدرت تخم ریزی فوق العاده و جثه زیبا و بزرگ ملکه به دلیل خواص مغذی ژل رویالی است که مصرف می¬کند. این ژل سرشار از مواد معدنی و ویتامینهای گروه Eو B و هورمونهای جنسی است. به همین دلیل است که مصرف آن توسط انسان باعث تنظیم و تعدیل هورمونهای جنسی و تحریک تمایلات و فعالیت جنسی و افزایش فوق العاده ضریب باروری در بانوان می-شود. به دلیل همین امر است که ملکه بواسطه مصرف مادام العمر ژل رویال روزانه بیش از ۲۵۰۰ تخم در کندو می¬گذارد در حالی که زنبوران کارگر که از گرده و عسل تغذیه می¬کنند بارور نیستند.
ژل رویال بدلیل دارا بودن خواص زیر باروری را در مردان و زنان بهبود می¬بخشد:

۱- ترکیب غذایی غنی

بسیاری از مواد مغذی شناخته شده برای افزایش نرخ باروری در ژل رویال وجود دارد. این ماده میزان باروری در زنان و مردان را بهبود می بخشد. ترکیب غذایی غنی ژل رویال که سرشار از انواع ویتامینها، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب، مواد معدنی و آنتی اکسیدان می¬باشد به بهبود باروری کمک می¬کند.
ژل رویال حاوی پروتئینی بنام رویالاکتین است که از لحاظ مورفولوژیکی و جنسی روی ملکه تاثیر می¬گذارد و موجب تمایز ملکه از سایر زنبورها در کندو می¬شود. وجود این پروتئین در ژل رویال باعث افزایش باروری و همچنین افزایش میزان تحرک اسپرم در مردان می¬گردد.
وجود اسید آمینه ای به نام آرژینین در مردان برای افزایش نرخ باروری بهتر بسیار مهم است. ژل رویال غنی از این اسید آمینه است که در نتیجه منجر به تولید هورمون تستوسترون می¬گردد. بنابراین، پتانسیل باروری را در مردان و زنان بهبود می¬بخشد. آرژنين يکي از آمينواسيدهايي است که در ژل رویال وجود دارد و باعث افزايش بارورسازي مردان و زنان، افزايش توليد اسپرم و افزايش توانايي دستگاه توليد مثل مي شود. وجود اين آمينواسيد در ژل رویال تعداد اسپرم را افزايش مي دهد.
ژل رویال حاوي ترکيبات طبيعي اي هست که به عنوان محرک جنسي عمل مي کنند. استفاده منظم اين غذاي ملکه باعث افزايش قدرت سيستم ايمني و کاهش استرس و اضطراب مي شود که داشتن ضعف در اين موارد قدرت جنسي را کاهش مي دهد. اگرچه ژل رویال يک ماده طبيعي عالي براي افزايش قدرت باروري و جنسي هست، ولي ناباروري يک موضوع پيچيده هست و بايد دليل آن مشخص شود. اگر دليل ناباروري در ضعف جنسي و يا کمبود تعداد اسپرم و يا داشتن تخمک ضعيف باشد ژل رویال مي تواند به شما کمک کند. قطعا استنتاج اين است که بيشتر مورد استفاده براي افزايش باروري در زنان است، اما این ترکیب برای مردان نیز با همان هدف افزايش نيرومندي، ميل جنسي و تعداد اسپرم در نظر گرفته شده است.

۲- ایجاد تعادل هورمونی:

ژل رویال در طول و پس از بارداري به تعادل هورموني و بهبود عملکرد سيستم غدد درون ريز کمک می-کند. شکي نيست که ميل جنسي ما در طول زندگي ما کاهش مي يابد. ژل رویال قرن هاست که به عنوان غذاي کمکي براي ميل جنسي طبيعي و داروي مقوي غرايز جنسي استفاده مي شود.
تعادل هورمونی در زنان برای سلامت تخمک ضروری است. بدلیل عوامل محیطی، استرس و رژیم های غذایی در زندگی مدرن، عدم تعادل هورمونی در زنان شیوع پیدا کرده است. عدم تعادل هورمونی موجب عدم توازن در چرخه باروری، قائدگی و تخمک گذاری می¬گردد و باروری را به میزان زیادی کاهش می¬دهد. مشکلات قاعدگی شانس لقاح را در زنان کاهش می¬دهد. ژل رویال به عنوان یک داروی مهم به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند. همچنین ژل رویال به سلامت تخمک و اسپرم کمک و در بدن تعادل هورمونی ایجاد می¬کند.
ژل رویال سرشار از ویتامین B5 یا پنتوتنیک اسید می باشد که ویتامینی ضروری برای ساخت تمامی هورمونهای استروئیدی در غدد آدرنال است همچنین برای متابولیسم استروژن و تحریک تولید هورمونهای تخمدانی در زنان ضروری است. یافته ها نشان می دهد منبعی غنی تر از ژل رویال برای ویتامین B5 وجود ندارد.
همچنین در آقایان برای تولید اسپرم باید به ترتیب غده هیپوتالاموس، هیپوفیز و بیضه ها مرتب و هماهنگ کار کنند.
اگر چنین هماهنگی ای وجود نداشته باشد، تولید اسپرم با مشکل مواجه خواهد شد. البته تغییرات سطح هورمونی در غده تیروئید، آدرنال و… نیز می تواند باعث تغییر در سطح هورمون های مردان و اختلال در تولید اسپرم شود، بنابراین افرادی که به یکی از مشکلات غدد مبتلا هستند ایجاد تعادل هورمونی مشکل تولید اسپرم را بهبود خواهد بخشید.

۳- خاصیت آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان ها یکی از مهم ترین ترکیباتی هستند که به داشتن باروری سالم کمک می¬کنند. آنتی اکسیدان ها باعث حفاظت تخمک¬ها در مقابل آسیب رادیکال های آزاد می¬شوند. رادیکال های آزاد می توانند منجر به آسیب به DNA سلولی شوند که این می تواند باعث عدم توانایی برای باردار شدن و حفظ یک بارداری سالم شود و ممکن است شانس تولد نوزاد ناقص را افزایش دهد. تخمکها سلولهایی هستند که معمو
لا طولانی ترین عمر را در بدن زنان دارند و با گذشت سال ها از تبدیل شدن آنها روزانه در معرض آسیب رادیکال های آزاد قرار دارند. خاصیت آنتی اکسیدانی قوی ژل رویال سلولهای جنسی را از آسیب رادیکالهای آزاد در مردان و زنان حفظ می¬کند.

۴- کاهش استرس

استرس تاثیر مخربی در باروری مردان و زنان دارد. زنانی که به طور مداوم در معرض انواع تنشهای محیطی قرار دارند تولید پرولاکتین، کورتیزول، و سایر هورمون ها در آنها تحت تاثیر قرار می¬گیرد و تخمک گذاری بطور منظم صورت نمی¬گیرد که تمامی این عوامل منجر به کاهش شانس باروری می¬گردند. ژل رویال نقش مهمی در کاهش استرس و بهبود بیماریهای عصبی و تنظیم ترشح هورمونی دارد.

۵- تقویت و تعادل در سیستم ایمنی بدن

گاهی سیستم ایمنی بدن به اشتباه آنتی بادی علیه اعضای خودی مانند اسپرم تولید می کند و اسپرم ها را از بین می برد. مشكلات مربوط به دستگاه ايمني بدن و عوامل ايمونولوژيك نقش مهمي در ايجاد ناباروري دارند. تشخيص و درمان اينگونه بيماران مشكل است. در بعضي خانم ها،‌ عليه اسپرم مرد ماده اي بنام آنتي بادي ترشح مي شود كه اسپرم ها را از بين مي برد و يا آنها را غيرفعال مي كند و يا حتي سبب سقط خود به خود در بعضي از آبستني ها مي شود.
ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید منحصر به فردی که ۱۰HDA نامیده می¬شود بسیار غنی است. ۱۰HDA جزء فعال ژل رویال را تشکیل می¬دهد. این ترکیب به ارتقاء و تعادل در سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می¬کند. طی تحقیقی محققان آلمانی و فرانسوی نشان دادند که ۱۰HDA به نابودی ویروسها در بدن کمک می¬کند، به این صورت که ۱۰HDA به تولید گلبولهای سفید خون و همچنین تحریک آنها برای مبارزه با ویروسها کمک می¬کند.

 


 

تاثیر ژل رویال بر کنترل وزن

چاقي يک بيماري مزمن است که اضافه وزن غير طبيعي بدن تعريف مي‌شود و اثرات بسيار مخربي بر روي انسان دارد. چاقي بيماري کشنده‌اي نيست اما با بسياري از بيماري‌ها چه مستقيم و چه غيرمستقيم ارتباط دارد مانند افزايش فشار خون، آترواسکلروز (سخت‌شدن جدار رگها)، بيماريهاي کبدي و صفراوي بيشتر سنگ کيسة صفرا، آرتروز ، اختلالات تنفسي، واريس، نازايي، مسموميت حاملگي، پرمويي زنان، چربي بالاي خون و از همه مهمتر احساس محروميت اجتماعي و حقارت.
ژل رویال شامل تمامی ۸ اسید آمینه ضروری برای بدن انسان است که بدن خود قادر به تولید آنها نمی-باشد. بنابراین ژل رویال یک منبع غذایی بسیار مهم محسوب می¬شود. این اسیدهای امینه جهت ساخت پروتئین های جدید در بدن و حفظ سوخت و ساز بدن ضروری هستند.
بنابراین ژل رویال می¬تواند سبب افزایش بازسازی سلولی، تقویت رشد و عضله سازی، بهینه سازی فرآیندهای هورمونی و آنزیمی و افزایش سوخت و ساز بدن گردد.
یکی از ترکیبات مهم ژل رویال لسیتین نام دارد که به طور موثر باعث کاهش سطح کلسترول، بهبود عملکرد کبد و سهولت هضم غذا می¬گردد که تمامی این موارد در جهت کاهش یا کنترل وزن موثرند. همچنین لسیتین باعث بهبود سوخت و ساز بدن می¬شود که به همراه محتوای بالای پروتئینی ژل رویال به عنوان یک کاهش دهنده وزن قوی عمل می¬کند.
اخیرا دانشمندان پی بردند که ترکیبات خاصی در ژل رویال وجود دارد که توانایی القاء حرارت را در بدن دارند. افزایش تولید حرارت در بدن در افزایش سوخت و ساز چربی ها نقش دارد. این ترکیبات (HDAA , HDEA) که هر دو در ژل رویال یافت می شوند، پروتئینهای خاصی را در سلولهای انسانی فعال می کنند که فعالیت این پروتئینها سوزاندن چربیها را در بدن موجب می شود.
بنابراین ژل رویال با تنظیم سوخت و ساز بدن وزن بدن را کنترل و مشکلات اضافه وزن و کاهش وزن که ناشی از اختلالات سوخت و ساز در بدن است را برطرف می کند.

 


 

ژل رویال و فعالیت ضد التهابی

التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک به محرک‌های گوناگون مانند عفونت و زخم‌های بافتی است که به سرعت ایجاد شده و پایان می‌یابد. برانگیزاننده‌های التهاب می‌توانند میکروبیولوژیکی (باکتری، ویروس، قارچ) باشند یا شیمیایی (مواد حساسیت‌زا و غیره) یا جسمانی (گرما، پرتوهای یون‌ساز، پرتوهای فرابنفش و غیره). التهاب‌ها هم‌چنین ممکن است در پی واکنش‌های خودایمن بدن مانند رماتیسم پدید بیایند. بدن می‌کوشد از طریق التهاب عوامل آسیب‌زننده را برطرف کند و آسیب را ترمیم نماید. داروهای ضد التهاب در فعالیت آنزیم‌هایی که موجب التهاب و تورم می‌شوند تاثیر می‌گذارد. عارضه التهاب به عوامل مختلف از جمله بیماری قلبی و سرطان ارتباط داده شده‌است.
واکنش التهابی زمانی اتفاق می¬افتد که غشاهای سلولی پاره و اسیدهای چرب و به دنبال آن اسید آراشیدونیک تولید شود که در نهایت منجر به تولید پروستاگلاندین¬ها و لکوترین¬ها می¬شود. پروستاگلاندین-ها و لکوترین¬ها باعث تراوش هیستامین از مویرگهای خونی و ایجاد درد و تجمع مایعات در ناحیه می-شوند.
فرآیند التهاب یک عامل کلیدی در بسیاری از بیماریهای ناتوان کننده مانند آسم، پسوریازیس، سندروم تنگی نفس، التهاب الرژیک بینی، نقرس، آرتریت روماتوئید، میگرن، بیماریهای التهابی روده، التهاب لثه و برخی سرطانهاست.
فلاوونوئیدها، آنزیمهای جستجو کننده برای گسستن غشاء سلولی را مهار و بنابراین از شروع فرآیند التهابی جلوگیری می¬کند. ژل رویال به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی سرشار از فلاوونوئیدها می¬باشد که با واکنشهای التهابی در بدن مقابله می¬کند و از بروز بسیاری از بیماریهای با ریشه التهابی جلوگیری می¬کند.
گروهی از دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمی Hayashibara در ژاپن تصمیم به آزمایش فعالیت ضد التهابی ژل رویال گرفتند.
دانشمندان دریافتند که ترکیبات ژل رویال فعالیت التهابی را سرکوب می¬کند و نتیجه گرفتند که RJ قادر به اقدامات ضد التهابی در بدن است. .
طبق مطالعاتی که انجام شده ژل رویال در دوز ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن، اثر ضد درد و ضد التهابی قابل توجهی مشابه آسپرین داشت. مکانیسم ضد درد ژل رویال از طریق مهار تولید سیتوکینهای التهابی در بدن همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی برای مقابله با رادیکالهای آزاد است که به بافت، چربیها و غشاء سلول آسیب می رساند.
بنابراین، اگر شما دارای سابقه بیماری قلبی و یا بیماری آلزایمر در خانواده خود هستید، ژل رویال به احتمال زیاد یک مکمل غذایی عالی برای شما می¬باشد.

 

تاثیر ژل رویال بر بهبودی سرطان

ژل رویال شامل شهد گل، پروتئین ها، قند، چربی ها، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه است. همچنین شامل خواص درمانی فراوانی است که نیازهای خاص بیماران مبتلا به سرطان را رفع و آنها را در قبل، حین و بعد از شیمی درمانی قوی نگه داشته و از عوارض شیمی درمانی می کاهد.
ژل رویال به کمک خواص درمانی زیر به پیشگیری و مقابله با سرطان می¬پردازد:

۱- تقویت سیستم ایمنی بدن:

سیستم ایمنی بدن مسئول حفاظت بدن در مقابل عوامل بیگانه است. هر آنچه که شما برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود انجام می¬دهید در واقع شانس شما را برای یک زندگی سالم تر و طولانی تر بهبود می بخشد. ژل رویال در واقع یک تعدیل کننده و تقویت کننده طبیعی سیستم ایمنی بدن می-باشد.

۲- کنترل قند خون:

میزان مصرف قند سلول های سرطانی سریعتر از سلولهای سالم بدن است. یکی از اولین چیزهایی که بعد از تشخیص سرطان به مبتلایان پیشنهاد می¬شود حذف قند از رژیم غذایی به منظور مرگ سلول های سرطانی در اثر گرسنگی، می¬باشد. ژل رویال با فعالیت شبه انسولینی خود باعث کنترل سطح قند سرم خون می¬شود.

۳- فعالیت ضد التهابی:

التهاب به عنوان یکی از علل ریشه ای بسیاری از سرطان¬ها کشف شده است. ژل رویال از طریق سرکوب سیتوکین های التهابی، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، همچنین موجب کنترل التهاب در طول درمان سرطان می¬شود.

۴-خاصیت آنتی اکسیدانی:

ژل رویال حاوی سطوح متمرکزی از چندین آنتی اکسیدان می¬باشد. اکسیداسیون یک فرایند طبیعی است که منجر به تشکیل رادیکالهای آزاد در بدن می¬شود. آسیبهای حاصل از رادیکال های آزاد موضوع بسیاری از پژوهشها در دو زمینه سرطان و مشکلات سیستم عصبی می¬باشد. آنتی اکسیدان های موجود در ژل رویال تولید شده توسط زنبور عسل به مبارزه با رادیکال های آزاد و کاهش اثرات اکسیداسیون ناشی از این ترکیبات کمک می¬کند.

۵- حفاظت از کبد:

کبد یکی از مهمترین ارگان¬های بدن است که به عنوان فیلتر در بدن عمل می¬کند. در واقع هر آنچه به بدن وارد می¬شود را فیلتر می¬کند از جمله بافت تومور مرده که ناشی از درمان سرطان می¬باشد نیز وارد کبد می¬شود. این بافت تومور منجر به سمی شدن کبد می¬شود و می تواند منجر به سرطان کبد گردد. ترکیبات محافظت کننده کبد موجود در ژل رویال به حذف این سموم از کبد کمک می¬کند.

پیشگیری و مقابله با سرطان سینه:

سرطان سینه، اغلب با عدم تعادل استروژن ایجاد می شود. ژل رویال منبعی طبیعی از هورمون¬های استروئیدی است و به تعدیل هورمون¬ها در بدن کمک می¬کند. همچنین باعث مهار رشد و تکثیر سلولهای سرطانی در بافت سینه می¬شود. امروزه ما از طریق مصرف آب آشامیدنی، لوازم آرایشی، استفاده از مواد پلاستیکی و مواد غذایی فرآوری شده در معرض ابتلا به ده ها نوع سرطان ناشی از عوامل زیست محیطی هستیم که با مصرف یک دوز روزانه از ژل رویال تازه می¬توانید خود را در مقابل این سرطانها محافظت کنید.

مطالعه اثرات ضد سرطان ژل رویال

با توجه به نتایج مطالعه ای که در مجله BMC طب مکمل و جایگزین در چاپ سال ۲۰۰۹ منتشر شده، ژل رویال از طریق منع رسیدن جریان خون به تومور به مبارزه با سرطان می¬پردازد. همچنین، با توجه به مطالعه منتشر شده در دسامبر ۲۰۱۰ از مجله PLOS ONE ، از آنجایی که ترکیبات چرب ژل رویال دارای اثرات استروژنی می¬باشند، احتمالا می¬تواند سرطان پستان و رحم را کنترل و بهبود بخشد.
مطالعاتی هم در مورد نقش ژل رویال در درمان سرطان خون وجود دارد. چندین آزمایش بالینی نشان داده است که ژل رویال اثرات مضر سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) را در کلیه ها و کبد کاهش می¬دهد. همچنین، برخی از عوارض جانبی شیمی درمانی و پرتو درمانی روی پوست و دیگر ناراحتی های جدی پوستی را می توان با مکملهای حاوی ژل رویال بهبود بخشید.
این ترکیب شگفت انگیز اثرات پراکسیداسیون لیپیدی ( تخریب چربیهای ضروری موجود در خون در اثر فعالیت رادیکالهای آزاد) را کاهش می¬دهد. ژل رویال همچنین غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی، گلوتاتیون، اسیدهای نوکلئیک، RNA و DNA است.
بنابراین جای تعجب نیست که از این ماده گاهی اوقات به عنوان ” گنجینه طبیعت” یاد می کنند.

0 پاسخ به "تاثیرات و خواص درمانی ژل رویال"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

فعالیت شرکت تجارت قرن بیست و یکم ایرانیان به صورت یک شخص حقوقی مستقل  می باشد و هیچگونه وابستگی به ارگان ها و نهاد دولتی و غیر دولتی دیگر برای این شرکت وجود ندارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی نرم افزاربرای شرکت تجارت قرن بیست و یکم محفوظ می باشد

  • تهران، خیابان فردوس غرب خیابان ورزی شمالی کوچه اول شرقی مجتمع مینیاتور طبقه ۴ واحد ۱۴
  • 02144124937 – 02144124921
  • info@vast-vision.ir

 

طراحی و پشتیبان توسط فناوری اطلاعات زیفا