منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ژل رویال و آلزایمر

نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

غنی ترین منبع استیل کولین ژل رویال می باشد. این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می باشد و به بهبود حافظه کمک می کند.

Memory Improvement یکی از مواد کلیدی تشکیل دهنده ژل رویال که ممکن است نتایج قابل ملاحظه ای برای بهبود حافظه و نیروی ذهنی داشته باشد، استیل کولین است. استیل کولین اولین انتقال دهنده عصبی است که تاکنون کشف شده است. به این دلیل است که این ماده در مغز، نخاع و سراسر سیستم عصبی یافت می شود. استیل کولین برای تقویت حافظه و انتقال پیام های عصبی از یک سلول به سلول دیگر مورد نیاز است. جالب توجه است، ژل رویال تنها و غنی ترین منبع طبیعی از استیل کولین خالص است.
این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می¬باشد و به بهبود حافظه کمک می¬کند. همچنین باعث تحریک رشد سلولهای عصبی بنیادی و حفاظت نورون مغز می¬شود. کمبود استیل کولین می¬تواند موجب زوال عقل، اختلالات گفتاری، عدم تمرکز و اختلالات حرکتی شود. در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیامهای عصبی در انسان است. این ماده در جلوگیری و بهبود آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است.
اگرچه طب مرسوم اعلام می کند که هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما ژل رویال ممکن است مزایای قابل توجهی را ارائه دهد.
آلزایمر یک بیماری عصبی پیشرونده است که تصور می شود برگشت ناپذیر باشد. معمولا افراد پس از سن ۶۵ سالگی به آن مبتلا می¬شوند و چهارمین علت مرگ در بزرگسالان می¬باشد. از لحاظ پاتولوژی دلیل بروز آلزایمر حضور پلاکهای خارج سلولی شامل دسته ای از سلولهای عصبی مرده و در حال مرگ می¬باشد. وجود این پلاکها و درگیر شدن فیبرها در بافت مغز خطوط ارتباطی را مختل می¬کند و باعث مهار تولید استیل کولین می¬شوند. این امر منجر به از دست دادن حافظه، اختلالات گفتاری و ایجاد اضطراب و تحریک پذیری می¬شود. در بیشتر درمانهای سنتی و معمول مخصوصا در طب غربی به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. داروهایی که جهت این بیماران تجویز می¬شود، بوسیله مهار آنزیمهایی که منجر به شکست یا تخریب استیل کولین می-شوند، بطور مصنوعی اقدام به بالا بردن سطح استیل کولین در بدن این بیماران می¬کنند. ژل رویال ترکیبی است که می¬تواند بطور طبیعی سطح استیل کولین را در بافت عصبی افزایش دهد بدون اینکه عوارض جانبی داروهای شیمیایی همچون سمیت کبدی و حالت تهوع را به همراه داشته باشد.
ژل رویال سرشار از فسفولیپیدهاست که برای عملکرد مغز ضروری اند. دانشمندان دریافتند ژل رویال برای بیماریهای آلزایمر و پارکینسون بسیار مفید است.
میزان فراوانی RNA و DNA در ژل رویال وجود دارد که برای عملکرد مغز ضروری¬اند. RNA و DNA مواد ژنتیکی را تشکیل می¬دهند. ژل رویال همچنین با افزایش خونرسانی به مغز به بهبود آلزایمر و پارکینسون کمک می¬کند.

تحقیقات نشان داده اند ژل رویال به بهبود حافظه، جلوگیری از پیری، افزایش انرژی، کاهش اضطراب و افسردگی کمک فراوانی می¬کند. برخی از ترکیبات موجود در ژل رویال دارای اثرات قابل ملاحظه ای بر روی سلول های عصبی است.
ژل رویال شامل مقادیر زیادی از استیل کولین می¬باشد که یک انتقال دهنده پیام عصبی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی می¬باشد. اخیرا دانشمندان پی بردند که ژل رویال تمایز انواع سلولهای مغزی را از سلولهای عصبی بنیادی افزایش می دهد. این در حالی است که اسید چرب غیر اشباع ۱۰ HDAکه ژل رویال غنی ترین منبع آن می¬باشد، موجب افزایش تولید نورونها و کاهش آستروسیتها در سلول های بنیادی عصبی می¬گردد. ژل رویال همچنین نقش تغذیه کننده سلولهای عصبی و محافظت نورونی در هیپوکامپ مغز دارد. بنابراین به بهبود و جلوگیری از بیماریهای مرتبط با اعصاب همچون آلزایمر، پارکینسون و ام اس کمک شایانی میکند.
این ماده حافظه کوتاه مدت را بهبود میبخشد و نقش مفیدی در عملکرد عصبی دارد. همچنین تاثیر مثبتی بر یادگیریهای ذهنی و فضایی دارد. آنتی اکسیدانهای موجود در ژل رویال نقش مهمی در جلوگیری و درمان بیماری های نورودجنریتیو نظیر آلزایمر دارد. علاوه بر این نقش مهمی در بهبود آسیبهای وارده به مغز و همچنین جلوگیری از تخریب سلولهای مغزی.

منبع : سایت ویکی پدیا و بازنویسی از آنت

آبان ۸, ۱۳۹۸

0 پاسخ به "ژل رویال و آلزایمر"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

فعالیت شرکت تجارت قرن بیست و یکم ایرانیان به صورت یک شخص حقوقی مستقل  می باشد و هیچگونه وابستگی به ارگان ها و نهاد دولتی و غیر دولتی دیگر برای این شرکت وجود ندارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی نرم افزاربرای شرکت تجارت قرن بیست و یکم محفوظ می باشد

  • تهران، خیابان فردوس غرب خیابان ورزی شمالی کوچه اول شرقی مجتمع مینیاتور طبقه ۴ واحد ۱۴
  • 02144124937 – 02144124921
  • info@vast-vision.ir

 

طراحی و پشتیبان توسط فناوری اطلاعات زیفا