منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ژل رویال و بیماری دیابت

تاثیر ژل رویال بر کنترل دیابت

دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین – عامل تنظیم‌کننده قند خون – یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود یا بافت‌های بدن به آن به درستی پاسخ نمی‌دهند. در نتیجه سوخت وساز قند در بدن مختل می‌شود و قند خون از حد طبیعی خود بالاتر می‌رود. هورمون انسولین که از سلول‌های جزایر لانگرهانس در غده لوزالمعده به درون خون ترشح می‌شود، کارکردهای مختلفی در بدن دارد، و از جمله ورود قند را از خون به درون سلول‌ها تسهیل می‌کند تا سلول‌ها بتوانند برای تامین انرژی خود از آن استفاده کنند. در صورت کمبود یا عدم تاثیر انسولین قند نمی‌تواند وارد سلول‌ها شود، در نتیجه قند خون بالا می‌رود. دیابت را بر حسب علت ایجاد بیماری به دو گروه تقسیم می‌کنند: دیابت نوع ۱ یا دیابت نوجوانان، که نوعی بیماری خودایمنی است و در نتیجه تخریب نابجای سلول‌های مولد انسولین بوسیله دستگاه ایمنی بدن رخ می‌دهد. علت این بیماری که معمولا افراد را در سنین نوجوانی درگیر می‌کند، دقیقا مشخص نیست و علاجی هم برای آن وجود ندارد. این بیماران مجبورند از همان ابتدا با تزریق انسولین خارجی کمبود این هورمون را در بدن رفع کنند و قند خود را در حالت عادی نگه دارند. دیابت نوع ۲ یا دیابت بزرگسالان معمولا در میانسالی بروز می‌کند و زمینه ارثی در ایجاد آن دخیل است. این نوع دیابت به علت مقاومت پیدا کردن سلول‌های بدن به انسولین رخ می‌دهد. لوزالمعده مبتلایان به این نوع دیابت انسولین تولید می‌کند، اما این مقدار آنقدر کافی نیست که سطح قند خون یا گلوکز را در حد عادی حفظ کند. یک عامل مهم در ایجاد مقاومت به انسولین و بالارفتن قند خون در این بیماران چاقی آنهاست.

Diabetes & Royal jelly

ژل رویال روی متابولیسم گلوکز تاثیر می¬گذارد و باعث تحریک ترشح انسولین و کاهش قابل توجه قند خون و افزایش تحمل به میزان بالای گلوکز می¬شود. بنابراین می¬تواند در کنترل دیابت موثر واقع شود.
دانشمندان در مطالعه ای روی ۵۰ زن مبتلا به دیابت نوع ۲ که روزانه یک گرم ژل رویال مصرف می-نمودند دریافتند ژل رویال باعث کاهش قابل توجه قند خون و افزایش ترشح انسولین می¬گردد. ژل رویال خالص بر پانکراس که مسئول توليد انسولين در جزاير لانگرهانس بدن است تاثير شگرفي دارد. پس از مصرف ژل رویال پانکراس از محدوديت در ترشح انسولين مي¬کاهد و باعث توليد مداوم آن مي شود. همچنين باعث کاهش خستگي ذهني و جسمي مرتبط با ديابت ميگردد.
تحقیقات نشان داده اند ژل رویال سطح قند خون را از طریق ترکیبات شبه انسولینی خود مانند پپتیدها و ترکیباتی دیگر مانند کرومیوم، سولفور، ویتامین B3 و H کاهش می¬دهد. ژل رویال همچنین می¬تواند به کمک پپتیدهای شبه انسولینی موجود، سطح قند خون بهینه را از طریق اکسیداسیون گلوکز به منظور دریافت انرژی در بدن، حفظ کند.
انسولین یافت شده در ژل رویال از لحاظ ماهیت بسیار شبیه انسولین تولید شده در پستانداران است. در بیماری دیابتی مقاومت به انسولین، محققان دریافتند ژل رویال ۳ ساعت پس از تزریق کاهش قابل ملاحظه ای بر سطح قند خون تا ۳۳ درصد را موجب شد. تعدادی از آزمایشات نقش ژل رویال را در کاهش ابتلا به بیماری دیابت تایید می¬کنند.
ژل رویال باعث تقویت عملکرد سیستم عصبی به خصوص سیستم عصبی سمپاتیک می شود که در دوران پیری بسیار ناکارآمد می شود. ژل رویال همچنین عملکرد غدد آدرنال را بهبود می بخشد. غدد ادرنال سطح قند خون را بهبود می بخشند و بیماریهای دوران کهنسالی اغلب با اختلال در متابولیسم قند خون همراه هستند

شواهد دال بر اثرات مثبت ژل رویال بر دیابت و سطح قند خون بسیار چشمگیر است. نتایج حاصل از یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که مصرف ۱۰۰۰ میلیگرم از این ماده سه بار در روز منجر به کاهش قابل توجهی در میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود همچنین باعث کاهش سطح کلسترول و شاخص های خطرناک قلبی عروقی میگردد.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که ژل رویال مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد. این مشکل زمانی بروز میکند که سلولهای بدن بطور طبیعی به هورمون انسولین پاسخ نمیدهند.

بهبود زخم پای دیابتی

ژل رویال در بهبود زخم پای دیابتی بسیار موثر است. در مطالعه ای که روی ۸ نفر مبتلا به زخم پای دیابتی انجام شد و میانگین طول دوره بهبودی ۴۱ روز بود، زخمها از لحاظ طول ۴۰ درصد، عرض ۳۲ درصد و عمق ۲۸ درصد بهبود یافتند. بنابراین پانسمان با ژل رویال یک روش موثر برای بهبود زخم پای دیابتی ها می¬باشد.
در بیماری زخم پای دیابتی، ژل رویال عروق محلی اطراف زخم را تحت تاثیر قرار می¬دهد و باعث گشاد شدن عروق به منظور تسهیل خونرسانی به ناحیه زخم می¬شود. فعالیت ضد باکتریایی ژل رویال برای بهبودی زخمها بسیار مفید است. اسید چرب غیر اشباع ۱۰ HDAموجود در ژل رویال یک آنتی بیوتیک قوی است که به همراه فعالیت شبه انسولینی ژل رویال در بهبود و التیام زخم بسیار موثر است.
ژل رویال همچنین باعث بازسازی و رشد سلولی، جلوگیری از پیشرفت زخم، رفع ضایعات پوستی به کمک افزایش تولید کلاژن در پوست و در نتیجه بسته شدن زخم می¬شود. از دیگر ویژگی¬های ژل رویال فعالیت ضد التهابی و شبه انسولینی می¬باشد که به بهبودی زخم و کنترل دیابت کمک می کند

منبع : سایت ویکی پدیا و بازنویسی از آنت

آبان ۸, ۱۳۹۸

0 پاسخ به "ژل رویال و بیماری دیابت"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

فعالیت شرکت تجارت قرن بیست و یکم ایرانیان به صورت یک شخص حقوقی مستقل  می باشد و هیچگونه وابستگی به ارگان ها و نهاد دولتی و غیر دولتی دیگر برای این شرکت وجود ندارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی نرم افزاربرای شرکت تجارت قرن بیست و یکم محفوظ می باشد

  • تهران، خیابان فردوس غرب خیابان ورزی شمالی کوچه اول شرقی مجتمع مینیاتور طبقه ۴ واحد ۱۴
  • 02144124937 – 02144124921
  • info@vast-vision.ir

 

طراحی و پشتیبان توسط فناوری اطلاعات زیفا